TANITIM

Kayısopran Köyü Güzelleştirme Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği ‘nin temelleri  Mahmut ÇEVİK, S.Ahmet ÇELİK,  Fahrettin BİÇİCİ, Mevlüt GÜLER, Kemal DOĞAN,  Hüseyin ERDEM, Mustafa AYER, Ramazan ALAYLI, Yunus AÇIKGÖZ ‘ ün oluşturduğu Kurucular Kurulu üyelerinin  girişimleri ile 1988 yılında atılmış, 1990 yılında resmiyet kazanarak faaliyetlerine başlamıştır.  

30 Yılı aşkın sürede birçok değerli üyemiz derneğimiz yönetiminde görev almış faaliyetlerine ve gelişimine katkıda bulunmuştur.
 
Kayısopran Köyü Derneği Genel Kurulunda Yönetim Kurulunu belirlemek amacıyla 27 Ocak 2019 tarihinde yapılan seçimde tek liste ile aday olan Hüdayi AÇIKGÖZ  Dernek Başkanlığı’na, Salih ÇETİNDAŞ, Recep ASLAN, Mehmet DOĞANAY ve İsmail BAŞARAN Oy birliği ile Kayısopran Köyü Derneği’nin Yönetim Kurulu’na seçilmiştir.

Yönetim Kurulumuz hakkında detaylı bilgiye Yönetim Kurulu sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kayısopran Köyü Derneği Olarak Görev ve Sorumluluklarımız ;
Öncelikle üyelerimiz arasında birlik ve beraberliği perçinleyecek her türlü faaliyet, maddi ve manevi destek ile sorumluluk alanlarımızdadır. Üyelerimizin ve yakınlarının cenaze işlemleri, düğün ve özel günlerinde maddi manevi destek, ihtiyaç sahiplerine yardım yapılması, köyümüzü geliştirecek her türlü projeye maddi ve manevi destek, sosyal ve kültürel faaliyetleri düzenlemek , resmi platformlarda köyümüzü ve derneğimizi en iyi şekilde temsil etmek, köyümüzün tanıtımını yapmak başlıca sorumluluk alanlarımızdandır.

Kayısropan Köyü Derneği Olarak Misyonumuz ;
Hukuku ve insanı ön planda tutan bir anlayışla insanlar arasındaki diyaloğu güçlendirmek, toplumsal adaletin ve barışın daha kolay sağlanacağı bir zeminin oluşmasına katkıda bulunmak. Çağın bütün imkanlarından yararlanarak, yeni bir üslup ve yaklaşım içerisinde, yeterli alt yapıya sahip, nitelikli ve donanımlı bir ekip oluşturmak. Ve bu ekip ile birlikte yine çağın bütün imkanlarından yararlanarak  KAYISOPRAN KÖYÜ'NÜ ve KAYISOPRAN KÖYÜ DERNEĞİNİ  en iyi şekilde  temsil etmek.

 Kayısropan Köyü Derneği Olarak Vizyonumuz;
Kayısopran Köyü Derneği olarak tüm üye ve hemşehrilerimiz adına toplumda; insan hakları, özgürlükler, güvenlik, eğitim, kültür, sanat ve sosyal yardımlaşma gibi konularda, araştırmalar yapmak ve hedefe götürecek, en doğru çözümlere ulaşmak, çözüme giderken hiç kimseyi ötekileştirmemek, köylülerimiz arasında birlik ve beraberliği perçinleştirecek projeler hazırlamak, yürütmek ve sorumluluk almak, Köyümüzün tüm dünyaya tanıtımı için gerekli sosyal faaliyetler ve yayın organlarını hazırlamak, tüm dünyadaki Kayısopranlı Hemşehrilerimizi bir araya getirmek.


Kayısropan Köyü Derneği Tüzüğümüz ;

Kayısopran Köyü Derneği Tüzüğümüzü incelemek ve bilgi edinmek için Tıklayınız!.

 
DERNEĞİMİZDE  İZ BIRAKAN YÖNETİCİLERİMİZ :
 
DERNEK BAŞKANI YÖNETİM KURULU DÖNEM
MAHMUT ÇEVİK S.AHMET ÇELİK,  FAHRETTİN BİÇİCİ, MEVLÜT GÜLER, KEMAL DOĞAN,  HÜSEYİN ERDEM, MUSTAFA AYER, RAMAZAN ALAYLI, YUNUS AÇIKGÖZ  
S.ALİ DOĞRUGÖREN RAMAZAN YILMAZ, RAMAZAN ÇEVİK, FAHRETTİN BİÇİCİ  
MEVLÜT GÜLER İsmail GÖKMEN, Bekir AÇIKGÖZ, Dursun ÇİĞDEM, Durmuş Ali ACAR  
HÜDAYİ ÇETİNDAŞ S.Ali DOĞRUGÖREN, Yusuf BİÇİCİ, Osman ÇETİNKAYA, İsmail MAYDA  
HASAN AÇIKGÖZ YUSUF BİÇİCİ, RAMAZAN YILMAZ, OSMAN ÇETİNKAYA  
İSMAİL DOĞAN
(HÜSEYİN DOĞAN)
İSMAİL BAŞARAN(HOCA), MEHMET ACAR, S.ALİ DOĞRUGÖREN  
İSMET GÜLER Kadir BAŞARAN, Kadir AÇIKGÖZ, Şenol ÇETİNKAYA, Eşref ÇETİNDAŞ, Yusuf ERDEM 2009-2019
HÜDAYI AÇIKGÖZ Salih ÇETİNDAŞ, Recep ASLAN, Mehmet DOĞANAY,  İsmail BAŞARAN GÖREVDE
 
Derneğimize emek vermiş üyelerimize teşekkür ediyor , Ahirete göç etmiş üyelerimizi de rahmet ve saygıyla anıyoruz.  
 

Derneğimiz 2015 Yılında kurulan Geredeliler Derneği ile koordineli olarak faaliyetleri de yürütmektedir.

 

BİZİ TAKİP EDİN